Czujniki parkowania z kamerką

pobrane-65Bardzo ciekawym i godnym polecenia rozwiązaniem jest zamontowanie w samochodzie czujnika parkowania zaopatrzonego w kamerki, które umieszczone w 4 miejscach na tylnym zderzaku pokazują na monitorze to, czego kierowca nie może zobaczyć w lusterkach wstecznych, czyli przeszkody znajdujące się na wysokości do 1,5 m wysokości – może to być słupek, kosz na śmieci, kot czy małe dziecko. Duży ciekłokrystaliczny monitor zamontowany w samochodzie pokazuje ekran podzielony na cztery części. Każda część ekranu przedstawia obraz z innej kamery.

Kamery działają także w nocy i w złych warunkach atmosferycznych. Oprócz obrazu, kamery obliczają także odległość samochodu od przeszkody tak, jak klasyczne czujniki i, gdy przeszkoda jest w odległości ok. 1.5 m przekazują do kabiny samochodu informację o tym do monitora, wydającego sygnał dźwiękowy, narastający wraz ze zbliżaniem się do przeszkody. Realistyczny obraz z kamery przemawia do wszystkich tych, którzy byli dotąd sceptycznie nastawieni do czujników parkowania ukazujących jedynie kierunek , gdzie była umiejscowiona przeszkoda i wydających sygnał dźwiękowy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>